Velünk az Isten!

2018. szeptember 17., címkék: pedagógiai intézet (rpi), magyar református nevelés

Megjelent a Magyar Református Nevelés legújabb tematikus, katechetikai száma.

2012. június 18., címkék: református oktatás, magyar református nevelés

A Magyar Református Nevelés legújabb számában megjelent írások ötleteket, gondolatokat adnak ahhoz, hogy a hitre nevelés élményekben gazdag legyen. Amennyire sokszínű a gyermekek, fiatalok világa – olyan sokszínű és sokrétű lehet azoknak a módszereknek a skálája is, mellyel megközelíthetőek és elérhetőek.

2012. április 17., címkék: református oktatás, magyar református nevelés

A lap 2012. évi 1. számának tematikus összeállítása ‒ Iskola és gazda(g)ság ‒ feltérképezi azokat a területeket, amelyek kapcsolódási pontok lehetnek az iskola és a pénz világa között.

2012. január 05., címkék: egyházi sajtó, magyar református nevelés

A határokat azért alkotják, hogy megóvják őket maguktól – a fiatalok azonban sokszor úgy döntenek, hogy érdemes átlépni ezeken a határokon, hogy kipróbálják, meddig lehet elmenni. A felnőtté váláshoz hozzátartozik a határok feszegetése. Hogyan reagálnak ezekre a próbálkozásokra a felnőttek? A Magyar Református Nevelés 2012. évi 4. számából mindez kiderül.

Megjelent a Magyar Református Nevelés idei harmadik száma

2011. október 27., címkék: magyar református nevelés, lapszemle, 2011

A református pedagógiai szaklap legújabb száma a tanévkezdés mellett a magyarországi és határon túli hittanversenyekről számol be, s ennek kapcsán a versenyzés és a versengés jelenségét járja körül. Pompor Zoltán szerkesztő ajánlja a lapot.

Megjelent a Magyar Református Nevelés legújabb száma

2010. december 15., címkék: Hírek, református oktatás, magyar református nevelés, egyházi sajtó

A kiadvány 2010. évi 3. számának gerincét a Miskolcon megrendezett Tehetség és Kompetencia konferencia előadásainak szerkesztett változatai adják.

Megjelent a Magyar Református Nevelés

2010. november 22., címkék: református oktatás, magyar református nevelés, pedagógiai intézet (rpi)

A Magyar Református Nevelés ezévi második száma nagy terjedelemben foglalkozik az oktatáspolitikával.

Megjelent a Magyar Református Nevelés legújabb száma

2010. augusztus 31., címkék: konfi+ konferencia, magyar református nevelés, református oktatás, Hírek, ifjúság

Fiatalok az egyházban... Vannak?! Legyenek! De hogyan vannak jelen? Kik ők és hogyan szólíthatók meg? Ezekre a kérdésekre keresik a választ a Magyar Református Nevelés legújabb számának szerzői.

Szociális kompetencia – elmélet és gyakorlat

2010. április 12., címkék: magyar református nevelés, Hírek, pedagógiai intézet (rpi)

A Magyar Református Nevelés X. évfolyamának 4. számában több szerző is vállalkozik a szociális kompetencia fogalmának meghatározására, körülírására.